2 март, 2021

Pirin Press

Пиринският новинар

ЦСКА загуби с 0:3 гостуването си на Йънг Бойс

Гол от съблекалнята прекърши ЦСКА в Швейцария. Лошият старт повлия на целия двубой.

ЦСКА загуби с 0:3 гостуването си на Йънг Бойс в третата си среща от груповата фаза на Лига Европа. По този начин „червените“ остават с една точка в класирането.

Мачът на изкуствения терен в Берн започна много лошо за българския тим и Йънг Бойс поведе в резултата още във втората минута. Матей и Антов допуснаха груба грешка в защитата на ЦСКА, от която Феликс Мамбимби се възползва по най-добрия начин и преодоля Бусато за 1:0.

Домакините продължиха да играят по-добре и в 19-та минута стигнаха до втори гол. Негов автор стана Миралем Сюлеймани, който преодоля Юрген Матей и прати топката в мрежата на ЦСКА.

Кошмарът за българския тим стана пълен в 31-та минута. Мамбимби отново бе герой за швейцарците и с глава направи резултата класически.

ЦСКА можеше да се върне в мача малко преди почивката, но Али Соу уцели гредата, а при добавката Йомов бе неточен, предава Канал 3.

През второто полувреме „червените“ така и не успяха да вкарат дори почетен гол и допуснаха втората си загуба от началото на груповата фаза.

В класирането Рома е лидер след разгромната победа над Клуж с 5:0. Йънг Бойс е на втората позиция с 4 точки, колкото имат и румънците, а ЦСКА е последен с една.