Тимът на Арда Кърджали победи категорично ЦСКА 1948

Тимът на Арда Кърджали победи категорично ЦСКА 1948, след като надделя с 2:0 при визитата си в София в последен мач от третия кръг от родната efbet Лига. Тимът от южна България беше далеч по-съсредоточеният и логично взе успеха на Националния стадион „Васил Левски”. Спас Делев откри резултата в центъра на столицата след 14 минути игра, докато в 59-ата Иван Коконов със зрелищна задна ножица удвои актива за отбора на Николай Киров.

Гостите се отчетоха с една греда в средата на второто полувреме чрез Мартин Камбуров, но играта на „червените” далеч беше от убедителното в този мач и логично се стигна до домакинска загуба. Победата прати Арда на петото място и отборът вече е с пет точки, докато ЦСКА 1948 остана 11-и с едва две точки, но е пред Левски, Славия и Етър, които имат по-малък точков актив.