Голям успех за българското таекуондо регистрира 14 годишният Георги Попов от Разлог, който завоюва сребърно отличие в престижния международен турнир от Европейските Гранд При серии (ETU Grand Prix Open Ramus E6). Мащабното спортно събитие се проведе на 30 и 31 май в столицата София, като събра над 1000 елитни състезатели от 14 държави в дивизиите за кадети и юноши.
Представителят на клуб Чо Елит се състезава в категория до 37 килограма, където конкуренцията беше изключително сериозна в лицето на 28 таекуондисти. Попов демонстрира отлична форма и техническа подготовка, като записа три последователни победи без нито един загубен рунд по пътя към финала. В първия кръг той се наложи над свой сънародник, на четвъртфиналите преодоля състезател от Кипър, а на полуфинала не остави никакви шансове на представителя на Италия.
В решителната четвърта среща за деня младият талант отстъпи минимално при български дерби финал, оформяйки почетното второ място в крайното класиране. Заедно със сребърния медал Георги Попов си осигури и официална квота за участие във финалния турнир от веригата ETU Grand Prix, който ще се проведе през есента в Босна и Херцеговина.

