Официално класиране на фестивала „Свири ми се, пее ми се, оро ми се игра“

Поздравления за всички пазители на народното творчество!
Петчленното жури имаше нелекта задача да даде оценки на най-добрите сред близо 200 изпълнения.
Осмото издание на националния фолклорен фестивал в село Баня бе открито тържествено, с шествие, с много танци, хора и изпълнения.
Официалният старт бе даден от кмета на Община Разлог инж. Красимир Герчев и от кмета на село Баня Николай Ушев.
Вторият ден от фестивала бликаше от български фолклор от близо и далече. Близо 50 изпълнители/състави/групи бяха представени пред журито и публиката.
Кулминация бе гостуването на Иван и Ивана Дякови, които допринесоха за хубавия финал на деня и приканиха на дълго хоро.
Въпреки лошото време, фестивалът продължи и през третия ден, когато се представиха още много участници.
Осмият национален фолклорен фестивал „Свири ми се, пее ми се, оро ми се игра“ в село Баня премина, наситен с фолклор от цяла България, наситен с музика, обич и прекрасни емоции.
Може да се пототите в атмосферата на фестивала като разгледате многобройните фотографии и уловени кадри от трите дни на фестивала.
Снимките ще откриете на страничката на Народно читалище ,,Просвета-1908″ село Баня.
Организаторите Община Разлог, Народно читалище ,,Просвета-1908″ село Баня, Кметство село Баня, община Разлог и участниците си пожелаха „До нови срещи“!
loading...

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *