5 декември, 2020

Pirin Press

Пиринският новинар

Община Сандански отличи най-добрите рецитатори в Конкурса „Родна реч, омайна, сладка“

Община Сандански отличи най-добрите рецитатори сред 140 деца, които се включиха в Конкурса „Родна реч, омайна, сладка“

В онлайн конкурса на община Сандански, по случай 24 май – „Родна реч, омайна, сладка“, който цели да популяризира и съхрани стойностната българска литература, насърчавайки децата  и младите хора да я пресъздават чрез рецитала, се включиха над 140 талантливи деца от Община Сандански!

Всички участници, които максимално затрудниха комисията, показаха безспорен творчески талант, любов и рецитаторски умения, които разгърнаха красотата на българското слово.

Отличените деца ще бъдат наградени на 24 май по време на церемонията по награждаване на заслужили учители, ученици и културни дейци, която ще се проведе в 10:00 ч. при спазване на всички противоепидемични мерки и социална дистанция в Летен театър, град Сандански.

Победителите в Онлайн конкурса на Община Сандански, посветен на 24 май – „Родна реч, омайна, сладка“ са:

КАТЕГОРИЯ 1 / III-та и IV-та подготвителна група/

I място – Карина Николава – ДГ „Здравец“

II място – Виктория Воденова

III място – Благовест Златков- ДГ „Пролет“

КАТЕГОРИЯ 2, първа част / първи и втори клас/

I място – Деа Георгиева – I ОУ „Св. Климент Охридски“

II място – Стефани Димитрова – III ОУ „Христо Ботев”

III място – Лиля Манджева – II ОУ „Христо Смирненски“

КАТЕГОРИЯ 2, втора част /трети и четвърти клас/

I място – Никол Чамова – II ОУ „Христо Смирненски“

II място – Манол Щурков – I ОУ „Св. Климент Охридски“

III място – Християна Стефанова – От V-ти до VII-ми клас

КАТЕГОРИЯ 3 /от V-ти до VII-ми клас/

I място – Стоян Добрев – IV ОУ „Св. Св. Козма и Дамян“

II място – Илияна Петрова – II ОУ „Христо Смирненски“

III място – Антония Златкова – III ОУ „Христо Ботев”

КАТЕГОРИЯ 4 /от VIII-ми до XII-ти клас/

I място – Борислава Златанова – ЗПГ „Климент Тимирязев“

II място – Василена Кръстева –  ЗПГ „Климент Тимирязев“

III място – Дарина Джакова – ЗПГ „Климент Тимирязев“

Община Сандански определи и специални награди на:

  • Кирилка Ръбачева от II ОУ „Христо Смирненски“ за „Най-оригинално и въздействащо видео“
  • Силвия Бугаринова от II ОУ „Христо Смирненски“ за „Най-оригинално и въздействащо видео“
  • Никол Парапанова от ЗПГ „Климент Тимирязев“ за „Най-емоционално и въздействащо видео“

Община Сандански благодари на всички, които се включиха в конкурса и представиха своя талант!

Всички видеа може да гледате във фейсбук страницата на Община Сандански >>> https://www.facebook.com/sandanskimunicipality/

loading...

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *