Българската образователна система ще прилага стратегия на превключването. Всички училища ще започнат учебната година присъствено, а при нужда класове и цели училища ще превключват на дистанционно обучение. Това заяви в студиото на Нова телевизия просветният министър Красимир Вълчев.
Министърът обясни, че не е възможно вътре в паралелките да се поддържа дистанциране на учениците и преподавателите. Трудната задача е да се накарат децата да носят маски в междучасията. Стремежът е да се получи относително разделяне, каза Вълчев. Той обаче призна, че не всички училища ще мога да се справят с това разделяне, затова е възможно да бъдат затваряни при поява на коронавируса, както и при сезонните епидемии от грип.
Министърът обясни, че деца със здравни проблеми могат да получат възможност за дистанционно обучение, което е било възможно и преди ковид кризата. Това е възможно обаче само по здравни причини, подчерта Вълчев.