2 декември, 2020

Pirin Press

Пиринският новинар

„Марек Юнион Ивкони “ спечели дербито на Югозапада

Волейболистите на „Марек Юнион Ивкони“ спечелиха първото за сезона югозападно дерби в първата осмица на мъжката волейболна Суперлига. Момчетата на Виктор Карагьозов се наложиха над „Пирин“ (Разлог) с 3:1 гейма (16:25, 25:22, 25:21, 25:18) в отложена среща от втория кръг, изиграна в зала „Панайот Пондалов“ в столицата. След този двубой „Марек“ е лидер във временното класиране със 7 точки (две  победи и една  загуба), „Пирин“ е осми с 0  точки и три  поражения.

В залата на „Славия“, където „Пирин“ игра домакинството си заради наказание, разложките волейболисти започнаха силно,  продължиха убедително в следващите минути и спечелиха с лекота първата част. Във втората част двата отбора играха равностойно отначало, след което дупнишкият тим пое инициативата и изравни резултата.

Третият гейм започна идентично на предходния, но дупничани  се откъснаха рано и не позволиха на „Пирин“ да обърне. Играта продължи възходящо за „Марек Юнион Ивкони“ и в четвъртата част и символичните  записаха 14-а си победа в дербито на Югозапада.

За “Марек“ най-резултатни бяха Илиан Преспов със  17 точки и Светослав Иванов с 14. За „Пирин“ (Разлог) най-добър  реализатор  бе  Мартин Юруков с 13 точки.