Марек не даде реванш на ЦСКА

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) записаха осма победа в Първата осмица на Суперлигата и приключиха успешно редовния сезон. Воденият от Виктор Карагьозов тим се наложи като гост над ЦСКА с 3:1 (23:25, 25:16, 25:20, 25:16) в мач от 14-и кръг на първенството, изигран в зала „Васил Симов“.

Марек заема четвъртата позиция в класирането с 25 точки (8 победи, 6 загуби), „червените“ са седми с 6 точки (2 успеха, 12 поражения).

Момчетата на Виктор Карагьозов повториха успеха си от седми кръг, в който победиха със същия резултат.

Дупничани не тръгнаха по най-добрия начин в срещата, като позволиха на „армейците“ да поведат след минимална преднина. В следващите три гейма състезателите от Югозапада бяха по-добрият тим на терена и това пролича в резултата.

Марек доминираше във всички елементи, като ключови за успеха бяха атаката и началният удар.

Над всички бе Светослав Иванов със 17 точки (2 блокади), с 16 точки се разписа Илиян Преспов (1 ас). За най-полезен състезател (MVP) бе отличен Любчо Янков. За съперника Георги Татаров и Димитър Димитров завършиха съответно с 15 (2 аса) и 13 точки (2 блокади).