„Лудогорец“ загуби с 0:2 гостуването си на шведския „Малмьо“ в първи мач от плейофите на Шампионска лига

Шведите тотално надиграха „орлите“, а нямаше да е нелогично, ако успехът на домакините бе по-убедителен.

Още от самото начало „Малмьо“ приложи доста висока преса,, като за „Лудогорец“ изнасянeтo на топката и правенето на атаки се оказа доста трудна задача.

Още в 15-ата минута шведите нацелиха греда. Капитанът Андерс Кристенсен се озова с топката в наказателното поле, като диагоналният му шут срещна страничната греда.

В 26-ата минута шведите поведоха в резултата. Бирманчевич с отличен удар от границата на наказателното поле се разписа за 1:0.

До края на полувремето „Малмьо“ отправи още няколко опасни удара.

Малмьо заигра по-добре и след почивката.

В 61-ата минута отбраната на „Лудогорец“ на няколко пъти не успяваше да изчисти топката, стигна се до удар, а въпреки спасяването на Кахлина, Йо Инге Бергет бе на точното място, за да вкара от около метър в празната врата.

„Малмьо“ имаше достатъчно шансове да стигне и до трети гол, но няколко неточни удара и две блестящи спасявания на Кахлина оставиха резултата непроменен.