До 36 градуса във вторник

Във вторник ще бъде предимно слънчево – ще се затопли още и максималните температури ще са между 31° и 36°

Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), предаде Фокус.

През нощта над западната половина от страната облачността ще е значителна, на много места с валежи от дъжд и гръмотевици, които до сутринта ще спрат. Утре ще бъде предимно слънчево и почти тихо. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, на отделни места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има условия за градушки. Ще се затопли още и максималните температури ще са между 31° и 36°, по-ниски ще останат по морския бряг.

Над Черноморието ще е предимно слънчево, около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максимални температури 24-27°. Температурата на морската вода е 20-22°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В планините облачността ще е значителна, след обяд купеста и купесто-дъждовна. Ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра – около 18°.

loading...

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *