Германия започна с фалстарт участието си на световното първенство по футбол в Катар

Бундестимът загуби с 1:2 от Япония в първия си двубой. Срещата се разви също както и тази между Аржентина и Саудитска Арабия от преди два дни.

Европейците поведоха в резултата от дузпа през първото полувреме, но през втората част допуснаха пълен обрат. Така Германия ще трябва да компенсира тази загуба в следващите си два мача – срещу Испания и Коста Рика.

В 32-ата Давид Раум получи дълъг пас отляво в наказателното поле на Япония и беше пресиран от стража Гонда. Първоначално Гонда не игра нито с топката, нито с Раум, но при повторното си вдигане се хвърли върху играча на Германия и реферът нямаше как да не посочи бялата точка. Илкай Гюндоган стреля в средата на вратата, а Гонда се хвърли в левия си ъгъл и резултатът беше открит – 1:0, пише „Гонг“.

В 75-ата Япония изравни на Бундестима. Азиатците натиснаха своя съперник и гол във вратата на Германия все пак падна. Резервата Такуми Минамино нахлу вляво в наказателното поле и даде успореден пас по земя. Мануел Нойер спря подаването с ръка, но върна топката към другата резерва – Доан, който нямаше как да сбърка – 1:1. „Самураите“ направиха пълен обрат срещу Маншафта пет минути преди края, след като топката беше силно изритана от фал към Такума Асано. Той овладя и надбяга Нико Шлотербек и от малък ъгъл матира Нойер.